Profesjonalny montaż

DOŚWIADCZONA KADRA WPOMAGANA PROFESJONALNYM SPRZĘTEM

Montaż trójwarstwowy
tzw. „szczelny”

Rozwiązanie pozwala na wykonanie skrzydeł w jednej płaszczyźnie w stosunku do ościeżnicy (niewidoczny profil skrzydła) lub jednostronnie zlicowanych. Dzięki zastosowaniu 3-komorowego systemu izolacji termicznej oraz nowatorskich przekładek termicznych produkt charakteryzuje się doskonałymi właściwościami cieplnymi oraz eliminacją naprężeń cieplnych wywołanych różnicami temperatur. System ten pozwala obniżyć zużycie energii, dzięki czemu wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji domu. System drzwi panelowych jest kompatybilny z systemem okiennym TM 77HI, co umożliwia stworzenie konstrukcji w różnych konfiguracjach.

Główną drogą ucieczki ciepła z pomieszczenia są szczeliny powstałe na skutek źle przeprowadzonego montażu stolarki otworowej. Dlatego właśnie producenci okien organizują dla swoich fachowców specjalistyczne szkolenia z zakresu ciepłego montażu, które następnie poparte są wielogodzinnymi zajęciami praktycznych. Dzięki gruntownie przeszkolonej i wykwalifikowanej ekipie, ciepły montaż zostanie wykonany w sposób profesjonalny, co spowoduje nawet dwukrotną redukcję strat ciepła, a to w konsekwencji przełoży się na mniejsze rachunki za ogrzewanie. Dzięki ciepłemu montażowi unikniemy powstawaniu wokół okien nieestetycznych i groźnych dla zdrowia wykwitów grzybów oraz pleśni. Ciepły montaż jest to trwały, a przede wszystkim efektywny sposób uszczelniania miejsc, w których osadzane są okna. W procesie tym stosuje się szeroki wachlarz produktów. Specjaliści zajmujący się ciepłym montażem zwracają szczególną uwagę na perfekcyjną izolację miejsca, w którym okno styka się z murem. Jest to konieczne jeśli chcemy wyeliminować tzw. mostki termiczne.

System więc ma za zadanie:

  1. Zabezpieczyć prawidłowo na wiele lat połączenie okna z murem.
  2. Ograniczyć występowanie mostków termicznych wokół okien.
  3. Poprawić mikroklimat pomieszczenia.
  4. Ograniczyć możliwość wystąpienia zagrzybienia wokół okien.

Warianty montażu:

  • taśmy rozprężne
  • folia paroizoalcyjna i paroprzepuszczalna
  • tzw. „ciepły parapet”
  • fartuch EPDM
  • montaż na konsolach w warstwie izolacji zewnetrznej

Wybór wariantu zależny jest od standardu domu wybudowanego przez Państwa oraz możliwości zastosowania jednego z nich. Chętnie wspólnie z Państwem przeprowadzimy analizę możliwości i wybierzemy odpowiedni wariant. Zapraszamy